Member Sites  ::  JOIN  ::  Forum  ::  Info  ::  Next Ring  
Kids Crafts - Welcome parents, teachers, GrandParents and, of course, kids! Here you'll find lots of creative activities for kids ages

Forums     Login   Signup

Kids Crafts

Manager: admins
Welcome parents, teachers, GrandParents and, of course, kids! Here you'll find lots of creative activities for kids ages 2 through 15. Our Ring is founded on the belief that children are naturally creative and love brain-stimulating activities when given the chance.

Sponsored Links

Forum Posts - Start a new discussion! Posts 1 - 2 of 2
All Threads |   All Posts   ]

Рисунка с геомет - 06/18/2013
http://4.bp.blogspot.com/-eaDDUTaDZzo/UcCrq_egDpI/AAAAAAAAB80/xc_rRIz22Z4/s1600/SPA51794.JPG

МАТЕРИАЛИ - бял лист - гланцово блокче (кафяв лист) - лепило - ножица - цветни моливи ПРЕДВАРИТЕЛНА ПОДГОТОВКА - подготвят се правоъгълниците с различна големина - очертава се всеки един правоъгълник на неговото място Аз избрах дърво, защото ми беше първата спонтанна идея. Могат да се нарисуват доста картинки с малко повече въображение. ЦЕЛ - детето да познае кое е правилното място за всеки правоъгълник - детето да нарисува листенца на клоните и тревичка под дървото

Рисунка с геометрични фигури - ПРАВОЪГЪЛНИК

Replied - 06/26/2013
http://3.bp.blogspot.com/-UnRQBuRs5HM/UcsmBEx2TaI/AAAAAAAACB0/eh8T0XdYuXE/s1600/SPA51988.JPG

С тази апликация учим фигурите ПРАВОЪГЪЛНИК, КВАДРАТ, ТРИЪГЪЛНИК, РОМБОИД (тази фигура я представям за първи път) Картинката не съм я рисувала, свалих я от някъде, но не помня откъде беше. Цел:  1. Детето да разпознае правилното място на всяка фигура. 2. Да залепи фигурата. Сивото зайче го направи бързо и с удоволствие с моя помощ. Там, където се затрудняваше аз слагах фигурата на грешно място и питах "Тук ли и е мястото? Съвпадат ли?" Черното зайче налепи до половина и загуби интерес. 

Рисунка с геометрични фигури ІІ- Зайчета

All Threads |   All Posts   ]

Contact Us | Copyright © 2001-2016 WebRing®, Inc. Terms of Service - Help - Privacy Policy